Кількість
|
Вартість
|
||
|
Абсорбент для інгаляційних наркозів VentiSorb™ 4,5 кг
Абсорбент VentiSorb надає чіткий візуальний контроль ступеня відпрацювання натронного вапна. У міру відпрацювання абсорбент змінює колір, що вказує на необхідність заміни натронного вапна. Рекомендується одночасно проводити моніторинг CO2.
Натронне вапно є сумішшю хімікатів у гранульованому вигляді, яку можна використовувати в дихальному контурі закритого типу, як при загальній анестезії, в підводних човнах, в кімнатах зворотного дихання і тиску для видалення CO2 з дихальних газів, а також для уникнення накопичення CO2 та можливого подальшого отруєння.
У процесі проведення заходів з використанням загальної анестезії пацієнт вдихає газову суміш, що містить вуглекислий газ і проходить крізь дихальний контур апарату анестезії, який заповнений гранульованим натронним вапном.
Медичне натронне вапно, у цьому випадку абсорбент VentiSorb, характеризується зміною індикаторного забарвлення в процесі втрати абсорбуючих можливостей щодо діоксиду вуглецю.
Застосування абсорбенту CO2 VentiSorb
Для гарантування найкращого поглинання, абсорберу необхідне правильне заповнення.
Перед початком застосування абсорбер наповнюється свіжим абсорбентом VentiSorb. Для цього необхідно відкрити контейнер і не поспішаючи наповнити його приблизно на 5 см. Потім обережно постукати по бокових стінках контейнера, щоб гранули, що прилипли на стінках, впали, і потім наповнити контейнер до верху. Необхідно уникати переповнення контейнера вапном.
Після заповнення контейнера потрібно обережно прибрати залишки абсорбенту, після чого закрити і помістити абсорбер в абсорбційний апарат (використовуючи алгоритм в інструкції із застосування апарату). Не рекомендується трясти контейнер, щоб уникнути розсипання вмісту, а також створення пилу від абсорбенту.
При використанні необхідно враховувати, що натронне вапно може призвести до пошкодження скляних та пластикових поверхонь, однак сталь є стійкою до дії вапна. Абсорбційні апарати необхідно регулярно чистити, щоб уникнути утворення шару натронного вапна на поверхні скла.
Індикація кольору
У процесі використання білі гранули вапна почнуть забарвлюватися у відтінки фіолетового і поступово темнітимуть із виробленням абсорбенту. Зміна кольору говорить про активне поглинання CO2. Цей фактор дає можливість відстежити утворення будь-якого нерівномірного потоку газу всередині контейнера. Якщо колір гранул змінюється до середини, є можливість потрапляння діоксиду вуглецю. За умови застосування абсорберів з однаковим обсягом є необхідність контролю кількості інспірованого вуглекислого газу, для чіткого відстеження необхідності заміни абсорбенту на чистий. При використанні подвійного абсорбера наповнення основного контейнера необхідно замінити при перших ознаках зміни кольору абсорбенту в першому контейнері. Використані або частково використані матеріали необхідно викинути.
Відновлення кольору
Якщо вироблений абсорбент VentiSorb залишити в контейнері абсорбера, його колір з часом знову стане білим через присутність у гранулах натрію гідроксиду, який не вступив у реакцію. Але це не свідчить про те, що цей матеріал можна використати повторно. При повторному використанні виробленого матеріалу з відновленим кольором вироблення відбувається в рази швидше і матеріал дуже швидко змінить колір.
Температура та вологість
Реакція взаємодії абсорбера та CO2 у звичайних умовах супроводжується підвищенням температури в абсорбері на 10 - 30 ºC. Температурне підвищення можна спостерігати за низьких потоків анестезії. Підвищення температурних показників вище 50 ºC свідчить про не нормальні умови роботи. Високі температурні показники можуть спровокувати випаровування вологи в натронному вапні, що спричинить утворення конденсату в дихальній системі, особливо з урахуванням того, що дихання пацієнта так само призводить до підвищення вологості.
Між абсорбером і дихальною системою здебільшого встановлюється вологозбірник, що купує витоки води. Попадання вологи в абсорбер не так проблематично, але підвищена кількість вологи може спровокувати аглютинацію грануляту (зокрема, якщо в контейнері є пил абсорбенту).
Час виробітку
Точний час вироблення натронного вапна VentiSorb встановити не можливо, оскільки воно залежить від багатьох факторів, таких як:
- Термін придатності.
- Рівень газового потоку.
- Розмір пацієнта.
- Частота дихання та рівень метаболізму.
- Будова абсорбера та дихальної системи.
- Умови використання та зберігання матеріалу.
1 кг абсорбенту VentiSorb може поглинути приблизно 140 л діоксиду вуглецю. Це можна приблизно прирівняти до 24 кг/годину роботи, для пацієнта середньої статури, з виробленням до 200 см3 СО2/хв за умови використання потоку свіжого газу на рівні 1,0 л/хв.
Основні особливості абсорбенту VentiSorb
- У складі відсутній гідроксид калію.
- Ефективність абсорбції знаходиться на високому рівні та становить 25%.
- Твердість гранул абсорбенту – 99%.
- Кількість вологи становить 16%.
- Кількість пилу варіюється в низьких межах 0,1-0,2%.
- Вага каністри з абсорбентом становить 4,5 кг (5 л).
Склад
- 80% гідроксиду кальцію (Ca(OH)2).
- 16-17% води.
- 3-4% гідроксиду натрію (NaOH).
- Незначна кількість барвника, що сприяє зміні кольору.
Заходи безпеки
Натронне вапно є лужним з'єднанням, контактування якого не рекомендується з чутливою шкірою. Особливо необхідно уникати попадання у вічі або на мембранні слизові оболонки. При проведенні маніпуляцій з наповнення контейнерів даним абсорбентом та при чищенні абсорберів обов'язкове застосування засобів індивідуального захисту очей/обличчя та рук. Рекомендовано на обличчя пацієнтові одягати маску та застосовувати інтенсивні потоки, щоб уникнути контактування пацієнта з частинками залишкового пилу, які могли потрапити у повітря під час очищення. Кількість пилу натронного вапна можна зменшити за допомогою:
- Дотримання умов зберігання.
- Акуратного транспортування та використання.
- Своєчасного очищення абсорбера та систем дихання.
- Невикористання 10 мм речовини з дна каністри, де міститься основний відсоток пилового осаду.
- Застосування антибактеріального або подібного до дії, фільтра.
Одноразові змінні механічні або електростатичні бактеріальні фільтри або HME-фільтри в апараті допоможуть забезпечити захист пацієнта, під час проведення анестезії від можливої контамінації. Їх використання також забезпечує захист пацієнта від дрібних частинок пилу натронного вапна.
Не рекомендовано застосування абсорбенту VentiSorb у комплексі з трихлоретиленом та хлороформом. Однак цей матеріал може використовуватись з більшістю сучасних анестезіологічних газів. Найчастіше в анестезіології сьогодні застосовуються такі гази, як закис азоту, галотан, енфлюран, ізофлуран, десфлуран та севофлуран. Відомий той факт, що при контактуванні зі сполуками каустичної природи, севофлуран може утворювати продукт деградації з невивченим рівнем токсичної безпеки для людини. Попри це VentiSorb досить часто застосовується в комбінації з даним агентом і виявляє найменшу реакцію, якщо порівнювати з іншими.
Дослідження, проведені в недавньому часі, показали, що натронне вапно у сухому вигляді не впливає на якість газів для наркозу. Але необхідно чітко контролювати рівень вологи, уникаючи її різкого зниження, а також дотримуватися запобіжних заходів:
- Необхідно регулярно замінювати вміст абсорбера. Для контролю краще записувати дату заповнення.
- Щодня і між процедурами проводити перевірку роботи клапанів апарату, що відповідають за виділення газу, а також клапанів основного апарату, які відповідають за подачу газу.
- При використанні абсорбенту слід уникати висушування дихальних систем у перервах між процедурами. Необхідно відключати вентиляцію, безперервний потік газу та аспіратор.
- Потік газу необхідно встановлювати на низькому або помірному рівні, щоб зберегти рівень вологи в дихальній системі.
- Для можливості подальшого використання вапна, що було засипане в абсорбер, необхідно ізолювати абсорбер від попадання свіжого газу на весь час простою.
За умови повного висихання натронного вапна (вологість продукту знаходиться на рівні нижче 5%), різкого підвищення температури або підвищення концентрації газу, що інспірується, абсорбент потрібно негайно замінити на новий або здійснювати анестезію за допомогою відповідного засобу внутрішньовенного введення. Для підтримки абсорбційних властивостей виробник контролює кількість вологи у продукті, що виробляється (USP: 12 - 19%).
Вироблене натронне вапно може містити у складі небезпечний ефір.
Після використання натронне вапно необхідно утилізувати відповідно до законодавства.
Форма випуску та зберігання VentiSorb
Абсорбент VentiSorb виробляється в каністрах із пластикового матеріалу, а також в упаковках із багатошарового повітронепроникного матеріалу. Запечатану продукцію слід зберігати у чистих сухих приміщеннях при температурі від 0 до 35 ºC. Підвищення температури зберігання може призвести до скорочення терміну придатності через втрату вологи з матеріалу. За умови дотримання умов зберігання, якщо каністри та упаковки не розкривалися, термін придатності натронного вапна становить не менше 5 років з дня виробництва.
При зберіганні необхідно уникати:
- Потрапляння на упаковку прямих сонячних променів.
- Контактування та близького розміщення з кислотами та кислотними продуктами.
- Часткового або повного затоплення.
- Зберігання у приміщеннях з високою концентрацією вуглекислого газу, гідрогенсульфіду та інших кислих газів.